|
Іван Небесний – іменинник. Вітаємо!
Сьогодні
Поширити у Facebook
15 липня виповнюється 54 роки відомому українському композитору, музичному продюсеру, лавреату премій імені Л.Ревуцького, М.Вериківського, Б.Лятошинського, театральної премії "Київська пектораль", інших премій і відзнак, одному з найзатребуваніших сучасних українських композиторів
У доробку Івана Небесного твори камерної музики, твори для оркестру, хорової музики, до десятків театральних вистав, до кінофільмів і мультфільмів. Він є автором опер і балетів.
"Базовій "ремісничій" композиторській професії завдячую Мирославу Скорику. Під його керівництвом я писав сонати в стилі Моцарта, Бетховена, в романтичному стилі Шопена. В наш час це називається стилізація. Скорик допоміг мені набити руку, набути композиторського ремесла, аби вміти творити музику абсолютно різного плану.", - згадував Іван Небесний в одному з інтерв'ю.
Народився майбутній композитор в м. Тернополі. Закінчив Львівську державну музичну академію імені М. Лисенка за класом композиції Мирослава Скорика і аспірантуру факультету композиції.
У 1997 р. отримав австрійську стипендію "Kulturkontakt" для стажування в П’ятій Міжнародній академії нової музики.
Співпраця Івана Небесного з драматичним театром розпочалася з Львівського театру імені М.Заньковецької, коли він ще начався в академії. Перша вистава - "Ніч на полонині" Олександра Олеся.
Тривалий час Іван Небесний керував створеним ним ансамблем сучасної музики "Кластер", який репрезентував українську сучасну музику в багатьох країнах світу. У 2006-2011 рр. був виконавчим директором Міжнародних музичних фестивалів сучасної класичної музики "КиївМузикФест" та "Форум музики молодих", директор Центру Музичної Інформації України.
У 2020 р. на сцені Львівського театру опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулася прем’єра опери Івана Небесного "Лис Микита" за однойменним твором Івана Франка. "Ця опера - не тільки для дітей, але й для дорослих. На кшталт того, як люди ходять на сімейні фільми чи мультфільми. Щоб підкреслити український національний колорит, ми вперше у вокальних партіях використали українські народні пісні. Також задіяли трембіту, бандуру, цимбали, щоб підкреслити нашу національну ідентичність. Ці інструментарії підтверджують те, що це є дійсно українська опера.", - Іван Небесний.
Твори Івана Небесного виконуються на численних музичних фестивалях по всьому світу.
"Якби була гідна популяризація-промоція української культури взагалі і музики зокрема, то все це стало б на потужні менеджерські рейки. Тоді, можливо, нашу музику знали би більше, глибше - у Європі, у цілому світі", - каже Іван Небесний.
Твори маестро виконувалися на численних музичних фестивалях в Австрії, Англії, Франції, Італії, Литві, Німеччині, Чехії, Білорусії, Польщі, Румунії, Словаччині, Словенії, Іспанії, Бельгії, Канаді, , Казахстану, Туреччині, Алжирі, Китаї, Індії, Індонезії, Ізраїлі, США та Україні.
Як музичний продюсер І. Небесний активно співпрацює з цілим рядом українських поп та рок-виконавців, з драматичними театрами України та українськими компаніями, що спеціалізуються на створенні телевізійного продукту і кіновиробництві.
ВЕЛИКІ ФОРМИ:
- «Лускунчик Гофмана», балет на 2 дії за мотивами казки Ернста Теодора Амадея Гофмана (2024);
- «Тіні забутих предків», балет на 2 дії за однойменною повістю Михайла Коцюбинського (2022–2023);
- «Фіви», опера на 2 дії за романом Наґіба Махфуза «Війна в Фівах» (2020–2022);
- «Лис Микита», сімейна опера на 2 дії за однойменною поемою Івана Франка (2019–2020);
- «Мегаполіс», аудіовізуальний перформанс за мотивами віршів Володимира Олейка для драматичного актора й оркестру (2017);
- «Механічна анатомія звуку 2», аудіовізуальний перформанс за мотивами перформансу В. Кауфмана «Механічна анатомія звуку» для фортепіано, синтезатора, драматичного актора, дитячих голосів та симфонічного оркестру (2011—2012);
- «Із життя комах», музичні фрески в стилі камерної опери за мотивами однойменної п'єси Карела та Йозефа Чапеків (2002—2003).
ТВОРИ ДЛЯ ОРКЕСТРУ:
- «...Дорогою до небес...» для фортепіано та симфонічного оркестру (2024);
- «Різдвяні фантазії» для симфонічного оркестру (2023);
- «Різдвяні симфонізми» для симфонічного оркестру (2019);
- «Небесний Щедрик» для карильйону, мішаного і дитячого хорів, симфонічного оркестру та саундтреку зі звуками Майдану Незалежності (2016);
- «Вже котрий це до тебе лист», на слова В.Стуса для жіночого голосу з оркестром (2016);
- «З нами Бог», для сопрано, мішаного і дитячого хору, оркестру народних інструментів і рок-гурту (2015);
- «А Бог Адама створив рукама…» (за мотивами одноіменного старовинного канту) для чоловічого хору, солістів і симфонічного оркестру (2014);
- «Меседж з України», для електро-гітари, чоловічого хору та симфонічного оркестру (текст української церковної канонічної служби) (2014).
КАМЕРНА МУЗИКА:
- «П'ять хвилин після виходу з бомбосховища» для камерного ансамблю (2024);
- «...Згадуючи...», хоровий цикл на основі українських молитв для сопрано і мішаного хору (2023);
- «Ген високо», цикл колядок для чоловічого хору (2011);
- «Чотири старовинні ірмоси» для сопрано і чоловічого хору (2008);
- «Достойно є» для мішаного хору (2008);
- «Повітряна музика-2» для кларнета і саундтреку (2006);
- «Повітряна музика-1» для квартету флейт, групи вокалістів та ударних (2001-2004);
- «Ескіз до голосу Дитини» для сопрано, дитячого голосу, саундтреку та камерного ансамблю (2000);
- «Сім послань дикої природи» для камерного ансамблю (1999);
- «Тіні Чорної Гори» для камерного ансамблю (1998);
- «Різдвяні переспіви» для хору (1998);
- «Про що промовчав Заратустра» для скрипки, фортепіано, ударних та саундтреку (1997);
- «Останній обряд старого ворожбита» для чоловічого голосу, альта-саксофона, віолончелі (контрабаса) та електроніки (1997);
- «10 скульптур Часу» для кларнета, МІДІ-альта та електроніки (1996);
- «Implicatio» для камерного ансамблю (1994);
- «Діалог з власним відображенням у дзеркалі» для струнного квартету і саундтреку (1993).
Многая літа, маестро! Бажаємо творчих успіхів!

Композитори:Іван Небесний
|